Profesyonel Makyaj Uzmanlığı Eğitimi

Profesyonel makyaj eğitimi sonunda MEB Onaylı, 242 saat Makyaj Kurs Bitirme Belgesi alınır. 

Profesyonel makyaj uzmanlığı her şart ve koşulda, kişiye özel en iyi makyaj stilini uygulamaktır. Standart makyaj modellerinden çıkarak her cilt yapısı için ayrı niteliklere sahip makyaj modellerini profesyonel bir şekilde yapabilmektir. Bu çerçevede birçok üniversitede ilgili bölümler ve MEB bağlı olarak çalışan profesyonel makyaj uzmanlığı kursları bulunmaktadır. Ancak profesyonel makyaj yapabilmek için mutlaka uzun süre boyunca pratik olarak çalışmak gerekmektedir. Meslekte en iyi olmak için çok sayıda makyaj uygulaması kaçınılmazdır.

Profesyonel makyaj, sürekli değişen dünyamızda yeni makyaj tekniklerinin gelişmesi, farklı makyaj malzemelerinin üretilmesi ve kozmetik alanında yeni ürünlerin kullanım kolaylığının keşfedilmesi ve bunların birçok kişi tarafından kullanılmaya başlanmasını ifade etmektedir.

Profesyonel makyaj, sadece makyaj yapmak değildir. Cildin temiz, pürüzsüz, parlak ve şık bir görünüme kavuşturularak bir bir görünüm sağlanmasının bireye kazandırılmasıdır. Yüz güzelliğinin öne çıkarılması ve hata payının minimum seviyelere çekilmesini sağlamaktır.

Eğitim İçeriği

 • Yüz Anatomisi
 • Cilt Alt Tonu Tanıma
 • Makyaj Teknikleri
 • Yüz Kontürleme
 • Renk Bilgisi
 • Hayali Makyaj
 • Gündüz Makyaj
 • Gece Makyaj
 • Smokey Makyaj
 • Aqua Makyaj
 • Erkek Makyaj
 • Porselen Makyaj
 • Fantastik Makyaj

Profesyonel Makyaj Uzmanlığı Nedir?

Profesyonel makyaj uzmanlığı her şart ve koşulda, kişiye özel en iyi makyaj stilini uygulamaktır. Standart makyaj modellerinden çıkarak her cilt yapısı için ayrı niteliklere sahip makyaj modellerini profesyonel bir şekilde yapabilmektir. Bu çerçevede birçok üniversitede ilgili bölümler ve MEB bağlı olarak çalışan profesyonel makyaj uzmanlığı kursları bulunmaktadır. Ancak profesyonel makyaj yapabilmek için mutlaka uzun süre boyunca pratik olarak çalışmak gerekmektedir. Meslekte en iyi olmak için çok sayıda makyaj uygulaması kaçınılmazdır.

Profesyonel makyaj uzmanlığı eğitiminde özellikle dermatoloji, anatomi ve fizyolojiye dair teorik bilgiler edinilir. Böylelikle kursiyerler cilt tiplerine göre kime, nasıl ve hangi yoğunlukta makyaj yapabileceğini öğrenirler. Profesyonel makyajda esas olan kural; herkes , tektir! Yani herkesin cilt yapısı, yüzü ve dokusu birbirinden farklıdır. Bu nedenle profesyonellik her cilde farklı makyajlarla ışıltı, parlaklık ve temiz bir görünüm bırakabilmektir.

MEB onaylı profesyonel makyaj uzmanlığı kursu ile siz değerli kursiyerlerimize en iyi eğitim kalitesi ile hayalinizdeki mesleğe bir adım daha yaklaştırıyoruz!

Kimler Profesyonel Makyaj Uzmanı Olabilir?

Profesyonel makyaj uzmanı olabilmek için meslekte ilerlemeyi ve kariyer yapmayı hedefleyen, donanımlı, birikimli ve deneyim sahibi olmayı seçen herkes olabilir. Nitekim daha önceden de bahsettiğimiz gibi profesyonel hareket edebilmek bu noktada her yüz biçimine uygun olanmakyajı yapabilmekle mümkündür. Özel gece makyajları, gündelik makyaj, gelin makyajı, oyuncu makyajı vs. Her alanda yeteri kadar enerjisi olan herkes pratik ve teorik altyapısını güçlendirerek profesyonel makyaj uzmanı olabilir.

Makyaj uzmanı olabilmek için profesyonel destek almakta fayda vardır. Özellikle bu eğitim çerçevesinde cilt analizleri ve yüz tiplerinin tanınması kaliteli kozmetik ürünlerin kullanımı ve profesyonel makyaj tekniklerinin öğrenilmesi gibi temel bir eğitimdir.

Makyaj, kişideki deforme olmuş olan cilt yapısının makyaj aracılığıyla kapatılarak muhteşem bir görünüme kavuşmasını sağlamanın en etkili yoludur.

Profesyonel Makyaj Uzmanları Nerelerde Çalışabilir?

Profesyonel makyaj uzmanlarının çalışma alanları oldukça fazladır. Bunların başında kuşkusuz güzellik merkezleri gelmektedir. Güzellik merkezlerinde profesyonel makyaj uygulamalarının yaygın oluşu istihdam da yaratmaktadır. Bunun dışında özel hastane ve özel kliniklerde de profesyonel makyaj uygulamaları en fazla yapılan işlemler arasında yer almaktadır. Kadın ve erkek kuaförlerinin bazılarında da profesyonel makyaj işlemlerine rastlamak mümkündür.

Profesyonel makyaj uzmanlarının en fazla çalıştığı merkezler arasında cilt bakım merkezleri, masaj salonları, resort oteller ve tatil köyleri, SPA merkezleri ve freelancer çalışanların uygulamaları öne çıkmaktadır.

İLK YORUMU YAP

YORUM YAZIN

HIZMETLERIMIZ

 HEMEN ARAYIN !
 WHATSAPP
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?